Wpisy z kategorii ‘Ekologia’

Każdy zastanawia się nad tym, która organizacja ekologiczna jest najlepsza, której można zaufać. Która najlepiej wywiazuje się ze swoich obowiązków. odpowiedź nigdy nie była i nie będzie jedno znaczna ponieważ każda organizacja ma swoje plusy i am swoje także jak każdy i wszystko, minusy. greenpeace akurat woli zwracać bardziej uwagę na problem niż go rozwiazywać. WWF natomiast stara się walczyć i przeciwdziałać niszczeniu naszego środowiska. Greenpeace zbiera pieniądze dzieki którym ich ludzie będa mogli przypinać sie do drzew i krzyczeć o pomoc. A pieniądze przeznaczone dla WWFu będą przeznaczone an epwno na cele bardziej szczytne i trafiajace w samo sedno akcji. Dla prostego i szybkiego przykładu. jezlei przekazalismy pieniądze dla green peace’u to wspomoglismy ich przypinanie się do drzew w dolinie rospudy. A co jeżeli wspomoglismy WWF? WWF wysłało swoich rzeczników na debatę do polskiego parlamentu i to własnie dzięki WWF mozęmy obserwowac zmiany w sytuacji doliny rospudy!
Greenpeace zbiera najczęsciejswoich członków wysyłajac swoich ludzi na miasto. innymi słowy rekrutuje młodych ludzi najczęściej studentów do chodzenia po mieście i namawiania ludzi do wspierania greenpeace’u. Minimalna stawka to około 20zł miesięcznie. Przy czym płacą gdzieś tak taką sama stawkę godzinną co WWF. A w WWFie praca jest dużo przyjemniejsza i lżejsza. Atmosfera jest przyjemniejsza przede wszystkim. W greenpeace ludzie sa bardziej namolni i nachalni w stosunku do rpzechoodniów. W WWFie za to starają sie zachęcić przechodniów do rozmowy i zainteresowaina się głównymi akcjami przez nich przeprowadzanymi. WWF najczęsciej współpracuej na tak zwanych miejscówkach razem z amnesty international. Współpraca ta idzie doskonale od ponad 2 alt. jednak z greenpeacem nikomu nie udało sie nawiązać efektywnej współpracy. Wszyscy narzekają i łamią zasady. Nie do końca wiem z czego do wyopływa i dlaczego tak sie dzieje ale wydaje mis ie ze takie ankazy narzuca swoim pracownikom centrala główna green peace.

Zmiany pogody a człowiek

9 września 2019

Każda zmiana wpływa inaczej na człowieka i nie koniecznie są to pozytywne zmiany, najczęściej jednak są to zmiany, które negatywnie wpływają na człowieka. Negatywnie oznacza nic innego jak to, że organizm człowieka zostaje osłabiony, a w takiej sytuacji człowiek ulega bardzo łatwo wszelkim infekcjom, co powoduje chorobę u człowieka, a to może być dla nas groźne, ponieważ ludzie czasami chorują na choroby, których jeszcze nasza technika nie jest w stanie uleczyć, dlatego powinniśmy uważać na siebie i oczywiście regularnie chodzić do lekarza. Najlepiej jest zapobiegawczo zażywać zestawy witamin, które z cała pewnością pomogą zachować odporność naszego organizmu na wysokim poziomie. Człowiek odczuwa na swoim organizmie niemalże natychmiastowo wszelkie zmiany pogodowe, a więc powinniśmy jak najlepiej dbać o siebie. Jeżeli nie widzimy dbać o siebie dla siebie to pomyślmy w ten sposób, że jest całe mnóstwo osób, którym zależy na nas i to właśnie dla nich powinniśmy dbać o siebie i nasze zdrowie.

Wodna działalność

9 września 2019

Mi osobiście najbardziej podobają się działania Greenpeace na morzu. Organizacja zaopatrzyła się w statku, dzięki którym ma możliwość kontrolowania wód. Żeglując po morzu szukają oni łodzi, które polują na wieloryby. Kiedy uda im się namierzyć łodzie wielorybnicze starają się za wszelką cenę uniemożliwić im złowienie i zabicie tych wielkich, niezwykłych ssaków. W celu obrony tych zwierząt powstała nawet specjalna komisja zajmująca się problemami, związanymi z bestialskim zabijaniem wielorybów. Nazywa się ona Międzynarodowa Komisja Wielorybnicza (IWC). Dzięki między innymi jej działalności natężenie wielorybnictwa spadło w stosunku do czasów przez wielorybnictwem do zaledwie 1%, co jest jej wielkim sukcesem. Walka z wielorybnictwem toczy się nie tylko na morzu, kilka lat temu w Warszawie odbył się fikcyjny pogrzeb wielorybów pod siedzibą rządu mający zwrócić uwagę opinii publicznej na smutne statystyki związane z wymieraniem wielorybów. Ale w wodzie nie żyją przecież tylko wieloryby! Zagrożone są także gatunki ryb, ptaków oraz innych wodnych kręgowców. Morza i oceany są źródłem bezgranicznych zasobów. Jednak narażone są na ciężki żywot przez nieustanne wycieki ropy, hałas spowodowany przez statki, nadmierny połów.

Zielone płuca

9 września 2019

Efekt cieplarniany, jak można się domyśleć ma zasadniczy wpływ na ekosystemy leśne na naszej planecie. W lasach znajduje schronienie oraz pożywienie większość zwierząt lądowych. Nie tylko zwierzęta zależne są od drzew i krzewów. Od ich istnienia zależy także przeżycie i dobrobyt milionów ludzi! Najwidoczniej ludzie nie zdają sobie sprawy z tego faktu, ponieważ lasy są niszczone w bardzo szybkim tempie oraz w dość bezmyślny sposób. W zależności od regionu geograficznego przyczyny zmniejszania się obszarów leśnych są bardzo różne. Głównie przemysłowy wyrąb lasów przyczynia się do zaniku lasów. Drzewa są przecież potrzebne do wyrobu papieru, mebli i wielu innych rzeczy codziennego użytku. Oczywiście nie można całkowicie zaniechać wycinki, ponieważ wielu rzeczy z drewna nie da się zastąpić niczym innym, ale trzeba zapobiec rabunkowi i zadbać aby drzewa wycinane były w odpowiednich ilościach i według odpowiednich norm. Ważnym problemem jest również górnictwo, rozwój rolnictwa, przemysł wydobywczy, powstawanie i rozprzestrzenianie się siedzib ludzkich. Ludzie myśląc wyłącznie o swoich potrzebach i wygodzie pozbywają się terenów leśnych aby zwiększyć swoją przestrzeń życiową, wybudować nowe budynki, stworzyć nowe drogi.

© Środowisko i ludność